19-23.06.2023 Mokymai Atėnuose, Graikijoje
Birželio 19-23 d. 21 jaunuolis iš Graikijos, Lenkijos, Lietuvos, Ispanijos ir Italijos dalyvavo Atėnuose vykusioje mokymosi, mokymo ir kvalifikacijos kėlimo veikloje – seminaruose, rengiamuose pagal programą „MOVE and ACT: Įgalinti jaunimą pasitelkiant verslumo ir skaitmeninius įgūdžius”. Dalyviai įgijo naujų 3D spausdinimo įgūdžių, daugiau sužinojo apie įtrauktį bei tyrinėjo Atėnų grožį. Seminarus bendradarbiaudami rengė du partneriai iš Graikijos: „MYARTIST” ir „e-Nable Greece”.
Seminaruose daugiausia dėmesio skirta 3D spausdinimui ir jo panaudojimui, siekiant padėti žmonėms su negalia, ypač su regos sutrikimais. Dalyviai – jaunieji menininkai iš įvairių Europos šalių – įgijo reikiamų žinių ir įgūdžių, kad galėtų panaudoti 3D spausdinimo technologiją kaip meninės raiškos priemonę skaitmeninėje erdvėje. Jie įgijo žinių, padedančių geriau suprasti 3D spausdintuvų techninės ir programinės įrangos komponentus, 3D modelių pjaustymo procesą naudojant programinę įrangą, pavyzdžiui, „UltimakerCura”, ir pjaustymo parametrų įtaką spausdinimo kokybei. Per šiuos mokymus dalyviai įgijo galimybę tyrinėti 3D spausdinimo galimybes, sujungti menines technikas su skaitmeninėmis technologijomis ir kurti fiziškai apčiuopiamas savo kūrybinių idėjų reprezentacijas.
Taip pat dalyviai buvo supažinti su socialinių istorijų kūrimo principais. Socialinė istorija – tai pasakojimu pagrįstas metodas, naudojamas padėti asmenims, ypač turintiems autizmo spektro sutrikimą (ASS), suprasti socialines situacijas ir jose orientuotis. Ją paprastai sudaro paprasta, glausta istorija, į kurią įtraukta vaizdinė medžiaga, parašyta aiškiai ir nuosekliai. Socialinės istorijos tikslas – suteikti asmenims nuspėjamą ir struktūruotą sistemą, padedančią suprasti ir reaguoti į socialinius signalus, taisykles ir lūkesčius. Konkrečiai ir vizualiai patraukliai pateikiant informaciją, socialinėmis istorijomis siekiama skatinti supratimą, mažinti nerimą ir demonstruoti tinkamą socialinį elgesį įvairiomis aplinkybėmis. Jos gali apimti įvairias temas, pavyzdžiui, pasisveikinimą, dalijimąsi daiktais ir, žinoma, muziejų lankymą, siūlydamos asmenims vertingą socialinių įgūdžių ugdymo ir efektyvesnio bendravimo priemonę.
Pirmiausia dalyviai sužinojo, ką reiškia „socialinė istorija” ir kaip galima šį metodą panaudoti. Seminare jaunuoliai sužinojo, kaip rašyti socialines istorijas, sutelkiant dėmesį į tai, kas svarbu, išnagrinėjo pavyzdį ir perėjo prie savo pirmosios socialinės istorijos rašymo. Tikslas buvo paruošti autizmą turinčius vaikus apsilankymams viešose vietose, kuriose reikia laikytis tam tikrų elgesio taisyklių. Dalyviai parengė bendrą socialinę istoriją apie Šiuolaikinio meno muziejų. Ji turėjo būti profesionalesnė, su nuotraukomis ir gerais kiekvieno ekskursijos žingsnio aprašymais. Dalyviai buvo patenkinti seminarų rezultatais. Jie teigė, kad patys seminarai buvo įdomūs ir praplėtė jų akiratį.